- 0 likes
- 2473 views
- 0 comments
Sinking Bomb to nowa technika, która wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród wędkarzy i stanowi ciekawą alternatywę dla method feedera. Dzięki niej możesz skutecznie łowić karpie w toni. Jak działa Sinking Bomb i kiedy warto ją stosować?
Sinking Bomb – co to jest?
Termin Sinking Bomb lub Slow Sinking Bomb można przetłumaczyć jako wolnoopadająca bombka. Jest to dodatek wykorzystywany do prezentowania przynęty w wodzie. Bombka ma okrągły kształt i jest pusta w środku. Aby uzyskać optymalne obciążenie, wypełnia się bombkę ołowianymi śrucinami. Jest to bardzo proste. Wystarczy odkręcić koreczek i umieścić odpowiednią liczbę śrucin w środku.
Skąd wiadomo, jak szybko bombka pójdzie na dno? Po każdym dołożeniu śrucin możesz wykonać test przy brzegu. Umieść bombkę w wodzie i zobacz, jak szybko opada. Jeśli opada za wolno, odkręć koreczek i dołóż śruciny. Gdy bombka opada za szybko, należy wyciągnąć z niej 2-3 śruciny i ponowić próbę.
Technikę Sinking Bomb wykorzystuje się, gdy ryby nie biorą z gruntu. Dzięki niej możliwe jest łowienie ryb w toni, a nawet tuż pod powierzchnią wody. Ta metoda pozwala także na szybką zmianę łowiska, co jest bardzo wygodne, gdy okazuje się, że w danym miejscu ryby słabo biorą.
Jak działa technika Slow Sinking Bomb?
Sinking Bomb to wysokiej jakości produkt, który służy do wyważenia zestawu. Bombka pomaga utrzymać haczyk i przynętę w odpowiedniej pozycji, aby były one atrakcyjniejsze dla ryb. Skuteczność tej techniki opiera się przede wszystkim na wolnym opadaniu bombki wraz z przynętą w kierunku dna. Powolny opad zachęca ryby do brania.
Zbudowanie zestawu do Slow Sinking Bomb nie jest trudne, ale wymaga odpowiedniego dobrania sprzętu do warunków, jakie panują w danym zbiorniku wodnym. Największym udogodnieniem jest możliwość samodzielnego regulowania szybkości opadu bombki.
Sinking Bomb na żyłce montuje się za pomocą feederlinków. Jest to element zestawu wędkarskiego, który przesuwa się po lince głównej, a tym samym pozwala na oddalenie od niej koszyczka zanętowego i skutecznie zapobiega splątaniu. Poza łącznikiem będzie Ci potrzebny także stoper i żyłka główna z długim przyponem. Żyłka powinna być mocna i odporna na przetarcia, żeby nie doszło do jej przerwania podczas wyciągania ryby z wody.
Jak łowić techniką Slow Sinking Bomb?
Technika Slow Sinking Bomb najlepsze rezultaty daje w okresie letnim. Wysokie temperatury powodują, że ryby często wędrują w toni lub przebywają tuż pod powierzchnią wody. Wówczas powoli opadająca przynęta ma większe szanse przyciągnąć uwagę ryby, niż przynęta, która znajduje się na dnie.
Do łowienia ryb metodą Sinking Bomb możesz wykorzystać:
-
Wędkę Feederową lub wędkę typu Match przystosowaną do łowienia odległościowego. Montaż bombki polega na zbudowaniu zestawu przelotowego, który powinien być zakończony odpowiednim stoperem.
-
Przypon do tej techniki powinien być długi i może wynosić ok. 50 cm przy średnicy od 0,18 do 0,22 mm.
-
Twardy pellet w rozmiarze 6 i 8 mm oraz dumbellsy w wersji tonącej.
-
Procę do nęcenia, dzięki której wystrzelisz niewielkie ilości pelletu w jeden wybrany punkt, a następnie zarzucisz w to miejsce wędkę.
Sinking Bomb to technika, która jest ceniona za swoją prostotę i skuteczność. Wędkarz musi zadbać o to, aby bombka powoli opadała w kierunku dna. W tym celu trzeba umieścić w niej odpowiednią ilość śrucin, które pełnią funkcję obciążenia. Sinking Bomb jest dostępna w ofercie renomowanych firm. Może mieć kolor czarny, szary lub biały. Bombka jest wykonana z trwałych materiałów, a funkcjonalny koreczek umożliwia sprawne wkładanie i wyciąganie śrucin z jej wnętrza.
Ważnym elementem tej techniki jest także zastosowanie odpowiedniej procy, która pozwoli na precyzyjne rozmieszczenie pelletu w wodzie. Na łowisko warto zabrać ze sobą kilka proc o różnej długości gumy i głębokości koszyczka. Wówczas bez problemu dopasujesz rodzaj procy do warunków panujących na danym łowisku.
Sinking Bomb – o czym jeszcze warto pamiętać?
Technika Sinking Bomb może być bardzo skuteczna. Jednak, aby tak się stało, trzeba stale nęcić łowisko niewielkimi ilościami pelletu. Wędkę najlepiej zarzucić zaraz po nęceniu, aby zmylić rybę i zwiększyć swoją szansę na sukces. Wpadający do wody pellet tworzy cichy plusk. Jest to charakterystyczny dźwięk, który z czasem będzie kojarzył się rybom z pokarmem.
Z ilością pelletu nie można przesadzić. Jeśli ryby najedzą się zanętą, nie będą chciały chwycić przynęty. Dodatkowo to ważne, aby przed rozpoczęciem łowienia zrobić dobry rekonesans łowiska. Chodzi o to, aby sprawdzić głębokość zbiornika i dostosować do tego parametru przypon. Niezwykle istotne jest również znalezienie dobrego miejsca, gdzie często żerują karpie.
Jeśli chcesz spróbować nowej metody łowienia karpia z wykorzystaniem Sinking Bomb, koniecznie odwiedź nasz sklep online. Na Feederland.pl znajdziesz szeroki wybór bombek od renomowanych producentów w bardzo dobrych cenach. U nas zamówisz również aromatyczny pellet i wysokiej jakości boostery smakowo-zapachowe, które zapewnią Ci sukces na każdym łowisku.
Comments (0)