Wędki / szczytówki

Wędki Feeder to wędziska przeznaczone do metody wędkarstwa dennego, gdzie rolę sygnalizacyjną pełni delikatna i czuła szczytówka, którą można dobrać i dostosować do warunków połowowych. Wędka Feederowa ma zwykle w zestawie 2 lub 3 wymienne szczytówki o różnej twardości i czułości.

Skuteczne wędki feeder z drgająca szczytówką

Wędkarstwo gruntowe to bardzo popularna metoda. Dla jej miłośników nieodłącznym wyposażeniem są wędki feederowe. Chociaż bardzo popularne jest użycie specjalnej szczytówki jako sygnalizatora, nie jest to jedyna opcja. Sygnalizacja brań w tej metodzie może być również wspomagana przy pomocy sygnalizatorów mechanicznych oraz elektronicznych. Wędki feeder pozwalają w bardzo skuteczny sposób łowić różne okazy ryb. Z wykorzystaniem tej metody i sprzętu wędkarskiego można polować na ryby spokojnego żeru, np. karpie, liny, karasie oraz leszcze. Wędki feeder wybrać mogą również wędkarze polujący na drapieżniki, jeśli jako przynęty użyją martwej rybki lub fileta.
Wędki do metody przeznaczone są głównie do połowu ryb w nurcie rzeki oraz na wodach stojących, na przykład jeziorach. W zależności od tego, jakie warunki pogodowe panują na łowisku, wędkarz dobiera odpowiednią szczytówkę. Szczytówka może mieć różną twardość, co wpływa bezpośrednio na to, jak wygląda sygnalizacja brań. W tej metodzie na zestawach końcowych stosuje się specjalne podajniki zanętowe, które różnią się wielkością i wagą. Wędka feeder musi być dostosowana pod względem parametrów do podajnika zanęty, ponieważ tylko wtedy cały zestaw może pracować prawidłowo.

Jak wybrać odpowiednią wędkę i ciężar wyrzutowy do metody feeder

Dostępne w naszym sklepie wędki feeder to wysokiej klasy sprzęt o zróżnicowanej charakterystyce. Mają długość wynoszącą od 2,4 m do 3,9 m. Ważnym parametrem jest również ciężar wyrzutu. Zazwyczaj wędka feederowa ma ciężar wyrzutu w graniach od 50 do nawet 200 gram, przy czym popularną opcją jest ciężar wyrzutowy 100 g. Pozwala to wędkarzom na dopasowanie sprzętu do wybranej przez siebie taktyki, używanej na danym łowisku.

Przy wyborze długości wędziska do metody, kluczowym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest odległość. Wędki feeder o długości do 3,5 m nadają się najlepiej do łowienia z odległości około 50-60 m. Wszystkie dłuższe wędziska pozwalają natomiast na bardzo dokładnie łowienie punktowe z dalszych odległości. Podobnie ciężar wyrzutu jest powiązany z tym, na jakiej odległości wędkarz planuje łowić. Wędziska o ciężarze wyrzutu do 70 g pozwalają wykonywać bardzo powtarzalne rzuty na bliską odległość. Przy łowieniu na większych odległościach należy korzystać z wędek feeder o większej gramaturze wyrzutu, które dodatkowo posiadają sztywną szczytówkę. To istotne, ponieważ stosowanie zbyt delikatnej wędki do dalekich rzutów może doprowadzić do jej połamania.

Bardzo ważnym parametrem jest również krzywa ugięcia. Wędki bardzo miękkie nadają się do połowu niewielkich ryb. Hol większych okazów taką wędką może okazać się nie lada wyzwaniem. Zbyt twarde modele również nie są najlepszym wyjściem, ponieważ nie gwarantują odpowiedniej amortyzacji, co może doprowadzić do uszkodzenia pysku ryby. W naszym sklepie znajdziesz wędki progresywne, które według zawodowców są optymalnym rozwiązaniem. Gwarantują moc podczas holu oraz odpowiednią elastyczność.

Zamów wędki feederowe w naszym sklepie wędkarskim

W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości wędki do metody, które posiadają różne paramenty. Dzięki temu możesz zamówić produkt, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Nasze wędki feeder są wyposażone w 2 lub 3 wymienne szczytówki, które gwarantują widoczną i dokładną sygnalizację nawet najdelikatniejszych brań. Oferujemy wyłącznie wędziska sprawdzonych producentów, takich jak Daiwa, Preston, Mikado, Robinson, Mistral, Tubertini i wielu innych. Wędki do metody, które znajdziesz w naszym sklepie, można wygodnie składać, więc ich transport jest bezproblemowy.
Przejrzyj wszystkie dostępne produkty i ich zdjęcia, a także zapoznaj się z opisami. Jeśli masz pytania, napisz lub zadzwoń — chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiednie wędziska feeder.

Wyświetlono 374 produktów.

Wyświetlanie 1-30 z 374 elementów