Sztyce / Podbieraki

Sztyce i podbieraki wędkarskie

Sztyce i podbieraki to akcesoria, które umożliwiają bezpieczne podebranie ryby z wody, przenoszenie jej na ląd lub manipulację w czasie robienia zdjęć zdobyczy. Zestaw tworzy kosz z siatki oraz sztyca, która pełni funkcję rękojeści. W ofercie naszego sklepu wędkarskiego znajdziesz wyposażenie sygnowane przez najlepszych producentów. Oferujemy akcesoria różnej wielkości, wykonane z wytrzymałych i szybkoschnących materiałów. Z łatwością wybierzesz podbierak dostosowany do gatunków ryb, które łowisz.

Podbieraki i siatki wędkarskie dla każdego wędkarza

Podbieraki i siatki wędkarskie to niezbędne akcesoria każdego wędkarza. Wybierają je zarówno początkujący miłośnicy tego sportu, jak i zawodowcy. Sprzęt pozwala szybko podebrać rybę w końcowej fazie holowania. Podbierak to bezpieczna alternatywa dla wyciągania ryby na piaszczysty lub kamienisty brzeg, co mogłoby prowadzić do uszkodzenia jej śluzu lub łusek. Użycie tego sprzętu jest obowiązkowe w czasie zawodów wędkarskich lub niektórych sesji na łowiskach specjalnych, komercyjnych i no-kill.

Zawodowi wędkarze często wybierają podbieraki z koszem wkręcanym do sztycy. Modele o większej średnicy to podbieraki karpiowe, natomiast podbieraki spinningowe wyróżniają się krótką rączką. Z oferowanych przez nas zestawów korzystają także wędkarze spławikowi i gruntowi. Innymi słowy, w tej kategorii prezentujemy uniwersalne podbieraki na każdą rybę.

Wysokiej jakości składane i zwykłe kosze do podbierania

Najważniejszą częścią kosza do podbierania jest siatka. Ten element może być wykonany z metalu, nylonu lub polipropylenu. Z myślą o skutecznych połowach, w naszej ofercie znajdziesz sztywne i składane kosze do podbierania z siatką pokrytą gumą. Gumowa powłoka ma właściwości szybkoschnące i nie pochłania zapachów. Co więcej, chroni podbieraną rybę przed utratą śluzu, otarciami i zranieniami. Wykorzystując te wysokiej jakości podbieraki, nie musisz martwić się o to, że haczyk lub inne części zestawu wczepią się i utrudnią holowanie.

Istotne miejsce w ekwipunku wędkarza mają pływające kosze do podbierania, które ułatwiają manipulację w wodzie. To wyposażenie dedykowane m.in. wędkarstwu spinningowemu. Specjalna rama utrzymuje podbierak na wodzie, dzięki czemu zrobienie zdjęcia zdobyczy jest bardzo proste.

Szeroki wybór podbieraków obejmuje mocne akcesoria od najlepszych producentów akcesoriów wędkarskich. Asortyment sklepu to kosze do podbierania takich marek, jak Delphin, Genlog czy Preston. Wszystkie modele dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Sztyca wędkarska — na co zwrócić uwagę przy wyborze

Lekkie i wygodne sztyce wędkarskie znacznie poprawiają komfort w czasie połowów. Dobrze dobrana sztyca pozwala kontrolować i stabilizować kosz do podbierania, co ułatwia holowanie zdobyczy.

Przy wyborze sztycy warto zwrócić uwagę na jej długość. Ogromną popularnością cieszą się sztyce nasadowe i teleskopowe o długości od 250 do 550 cm. Niektóre modele są wyposażone w cylindryczną opałkę, montowaną między dolnikiem a drugim elementem. Dopałka wydłuża zasięg sztycy bez szkody dla jej lekkości i sztywności.

W tej kategorii prezentujemy różne rodzaje sztyc wędkarskich. Docenią je zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Sztyce zbudowane są z lekkiej i wytrzymałej maty węglowej, dzięki czemu wykazują doskonałą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie pozwalają precyzyjnie kontrolować kosz do podbierania.

Wybierz sztyce i podbieraki wędkarskie w naszym sklepie internetowym

Odpowiednie wyposażenie sprawi, że każda Twoja sesja wędkarska zakończy się sukcesem. Wybierz sztyce i podbieraki dostępne w naszej ofercie i korzystaj z wysokiej jakości sprzętu dla profesjonalistów.

Jeśli zastanawiasz się, który produkt sprawdzi się na wybranym przez Ciebie łowisku lub masz trudności ze skompletowaniem zestawu, napisz lub zadzwoń — jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Sztyca Preston Monster Xtreme XS Handle 3.6m Sztyca Preston Monster Xtreme XS Handle 3.6m 2
  • Nowy
W magazynie
Sztyce

Sztyca Preston Monster Xtreme XS Handle 3.6m

315,00 zł
Składany kosz Delphin ATMRN VARIO 60x50 Składany kosz Delphin ATMRN VARIO 60x50 2
  • Nowy
W magazynie
Podbieraki

Składany kosz Delphin ATMRN VARIO 60x50

103,00 zł
Kosz do podbieraka Korum Fast Net Head - 22 Kosz do podbieraka Korum Fast Net Head - 22 2
  • -35%
W magazynie
Podbieraki

Kosz do podbieraka Korum Fast Net Head - 22

103,35 zł 159,00 zł
Produkt dodany do schowka