Wypychacze

Wypychacze to element wyposażenia, bez którego żaden zapalony wędkarz nie powinien wybierać się na łowy. Wypychacz wędkarski do feedera służy do usunięcia haczyka z pyska złowionej ryby. To urządzenie jest bardzo proste i łatwe w użyciu. Jeśli ryba głęboko połknie haczyk z przynętą, usunięcie go bez wypychacza może się okazać niemożliwe. Mając na uwadze zdrowie i kondycję rybostanu, w naszym sklepie oferujemy szeroką gamę wypychaczy zaprojektowanych tak, aby nie uszkodzić pyska zwierzęcia.

Niedrogie, a przy tym niewielkie wypychacze mogą być wykorzystywane przy każdej metodzie gruntowej. Doskonale sprawdzają się też przy feederze klasycznym. Możesz ich używać, łowiąc na przynęty roślinne oraz zwierzęce, które zakłada się na haczyk.

Jak wykorzystać wypychacze w wędkarstwie feederowym

Wypychacz wędkarski to plastikowy lub metalowy pręt z wycięciem na końcu. Żeby poprawnie go użyć, włóż żyłkę wychodzącą z pyska zahaczonej ryby w to wycięcie. Następnie wprowadź narzędzie w hak po napiętej linii, tak jakby wypychacz był przedłużeniem palców. Następnie zwolnij haczyk.

Metoda ta jest prosta do zastosowania i nie szkodzi rybom, oszczędzając im niepotrzebnego stresu. Najlepsze wypychacze feederowe stosuje się od ponad kilkudziesięciu lat. Dawniej wędkarze wykonywali je samodzielnie z wykorzystaniem drewna w kształcie ołówka i z nałożoną w odpowiedni sposób przeciętą rurką. Obecnie możesz korzystać z wysokiej jakości wyposażenia oferowanego w naszym sklepie.

Używanie wypychacza ochroną dla ryby

Prawidłowe użycie wypychacza pozwala usunąć haczyk z pyska ryby i zmniejsza ryzyko jej zranienia. To bardzo ważne, ponieważ nie zawsze udaje się złapać okazy spełniające wymogi dla wędkarstwa amatorskiego. Jeżeli wymiar ryby jest zbyt mały lub dany gatunek znajduje się w okresie ochronnym, należy ostrożnie usunąć haczyk i zdobycz wypuścić do wody.

Ryba z uszkodzonym pyskiem ma niewielkie szanse na przeżycie w środowisku wodnym. Jest jeszcze gorzej, jeśli połknie haczyk bardzo głęboko, co nieraz prowadzi do uszkodzenia pęcherza pławnego. Z tych powodów warto być ostrożnym i stosować wypychacze. Używają ich najlepsi wędkarze feederowi.

Jaki wypychacz wybrać do feedera

Bazujemy wyłącznie na znanych polskich i światowych producentach, dlatego w tej kategorii znajdziesz produkty takich marek jak Genlog, Ringers, Traper, Flagman czy Sensas. Staramy się stale poszerzać asortyment, dlatego warto regularnie odwiedzać nasz sklep. Sprzęt ten należy do obowiązkowego wyposażenia na wielu łowiskach komercyjnych lub zarządzanych przez Polski Związek Wędkarski. Jeśli więc jeszcze nie masz wypychacza wędkarskiego, jak najszybciej zamów odpowiedni model.

Oferowane wypychacze feederowe wyróżniają się wysoką jakością. Dotyczy to zarówno materiałów, z których je wykonano, jak również samego procesu produkcyjnego. Nasze akcesoria dla miłośników wędkarstwa mają długą żywotność, wysoką funkcjonalność i są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki asortyment wypychaczy. Niezależnie od tego, który model wybierzesz, otrzymasz produkt najwyższej jakości w naprawdę atrakcyjnej cenie. Jeśli nadal się wahasz lub masz pytania, nasi doradcy pomogą Ci w wyborze odpowiedniego sprzętu i akcesoriów.

Filtruj (8 produkty)
Aktywne filtry

Kategorie

Zresetuj tę grupę

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Promocja

Produkt dodany do schowka